Ece Saraoğlu

2002 yılında, ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimine başladı. Eş zamanlı olarak ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Kolu (DKSK)’na katıldı. ODTÜ’deki yaşamını yarı zamanlı öğrenci tam zamanlı dağcı/kayakçı olarak uzun süre sürdürdü.

Bir süre sonra öğrencilik hayatına veda etmesi gerektiğinin farkına vardı. ODTÜ Biyolojik Bilimler’deki ekoloji yüksek lisansını da tamamlayarak 2012 yılında nihayet iş yaşamı çarkının dişlileri arasına girdi.

Orta Doğu Arama-Kurtarma Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (ORDOS) üyesi ve Takoz Teknik Tırmanış Dergisi’nin yazı kurulunda yer alıyor.

2008 kışında Ağrı Dağı’na tırmandı. Buna ek olarak Aladağlar, Bolkarlar ve Kaçkarlar başta olmak üzere diğer yurt içi dağlara gitmeye devam etti. Alp kayağını seviyor. Ultra maraton koşularına katılıyor. Bir yandan da bir kamu kurumunda uzman olarak çalışıyor.

Dağlardaki ince havayı solumaktan ve yalnızca yükseklerden görülen harikulade manzaralardan vazgeçemiyor. Elbette, ekip ruhunu ve alınan riskin tırmanış zevkini öldürmemesini ön planda tutarak…

Scroll Up